Twitter’da Retweet rekoru kırıldı

carterjwm

Twitter’da Retweet rekoru, nugget sever bir genç tarafından kırıldı
Twitter’ın Retweet rekoru yaklaşık 3 yılın ardından kırıldı. 3 Mart 2014 tarihinde ünlü sunucu Ellen DeGeneres‘in Oscar ödül töreninde çektiği bir özçekim (selfie) 3 milyon 435 bin kere Retweet edilerek uzun süre kırılamayacak bir rekora imza atmıştı. Geçtiğimiz haftalarda Amerika’nın önde gelen Fast Food zincirlerinden olan Wendy’s’le bir yıl boyunca ücretsiz tavuk nugget’ları kazanmak için Twitter üzerinden iddiaya giren Carter Wilkerson adındaki genç, Retweet rekorunu kırdı.

Twitter üzerinden Wendy’s firmasına bir yıl boyunca ücretsiz nugget kazanmak için ne gerektiğini sorduğunda 18 milyon Retweet cevabını alan Wilkerson, 18 milyon rakamına henüz yaklaşamamış olsa da, bu yazı yazıldığı anda 3 milyon 524 bin kere Retweet edilerek Twitter’ın Retweet rekorunu kırmayı başardı.

Kısa süre içerisinde hızla yayılan ve viral olan Carter Wilkerson, süreç boyunca pek çok firma ve ünlü isim tarafından destek aldı. Apple, Google ve Microsoft gibi önemli firmalar tarafından destek gören Carter Wilkerson, bir önceki rekorun sahibi Ellen DeGeneres’in TV programı The Ellen DeGeneres Show’a bile konuk oldu.

Wendy’s 100 bin dolar bağışlayacak
Atılan Tweet’in viral olmasının ardıdan iddiayı daha da büyüten Wendy’s, 18 milyon Retweet rakamına ulaşılmasından sonra The Dave Thomas vakfına 100 bin dolar bağışlayacağını da açıkladı. Carter Wilkerson’ın 18 milyon Retweet rakamına ulaşması zor gibi görünse de, iddianın nasıl sonuçlanacağını zaman gösterecek.

https://twitter.com/carterjwm
Carter Wilkerson ellen19f-1-web

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Twitter’da Retweet rekoru kırıldı” için Yorumlar