Twitter, masaüstü ve mobil tasarımını yeniledi

twitter-yeni-tasarim 2

Popüler sosyal medya platformlarının başında gelen Twitter, iOS mobil uygulaması ve masaüstü sitesinin tasarımında değişiklikler yaptı. İşte Twitter’ın yeni hali!

twitter-yeni-tasarim

Twitter, geçtiğimiz yıl Android uygulamasında yaptığı değişiklikleri baz alarak iOS, Tweetdeck ve Twitter Lite uygulamalarının yanı sıra internet sitesinin tasarımını yeniledi.

Kullanıcılardan gelen geri dönüşler sonrasında tasarımı yenileme kararı aldıklarını belirten Twitter yetkilileri, yeni tasarımın çok daha hızlı ve pratik bir kullanım deneyimi sunacağını ifade ediyorlar.

Yeni tasarımda göze çarpan ilk değişiklik, uygulama ara yüzünde kenara eklenen yan navigasyon barı. Profil, ek hesap, gizlilik ayarları gibi tüm kişisel yönetim araçları bu alanda toplanıyor. Bu değişiklik iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor zira Twitter Android uygulamasına bu özelliği geçtiğimiz yıl eklemişti. Bununla birlikte haber akışında yanıt verme, beğenme ve DM ikonlarının değişmesi, başlıkların kalınlaşması ve profil fotoğraflarının ovalleşmesi gibi önemli değişiklikler var yeni tasarımda.

Yeni tasarım ile birlikte Twitter’ın üst kısmında yer alan profil resminize tıklayarak, istatisiklerden ayarlara kadar neredeyse ihtiyacınız olan tüm seçeneklere ulaşabiliyorsunuz.

Uygulama ve internet sitesinde kullanılan simgeler çok daha minimal hale getirilirken, yazı fontlarında yapılan değişiklikler ve profil simgelerinin yeni çerçevesi ilk göze çarpan detaylar oluyor.

Ayrıca, iOS uygulamasında herhangi bir linke tıkladığınızda, artık Twitter’ın uygulama içerisinde yer alan tarayıcısı yerine görevi Safari üstlenecek.

Twitter’ın yeni tasarımında oldukça fazla beyaz alana yer vermesi dikkat çekerken, şu ana kadar kullanıcılarından gelen geri bildirimler yeni tasarımın beğenildiği yönünde.

Twitter yetkilileri, değişikliklerin tüm kullanıcılara ulaşmasının 1 – 2 gün sürebileceğini belirtiyorlar. Twitter yeni tasarımını bugünden itibaren devreye almaya başlayacak. Öncelik mobil’de, ardından web, TweetDeck ve Twitter Lite güncellenecek.

twitter-refresh-icons twitter yeni 1

 

Kaynaklar:

Twitter tweaks its design again in an attempt to woo newcomers
https://www.recode.net/2017/6/15/15804164/twitter-design-change-profile-photo-ios-replies

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Twitter, masaüstü ve mobil tasarımını yeniledi” için Yorumlar