Twitter İle İlgili Bilinmeyenler…

-Twitter 2006 yılında Amerika’da 4 girişimci tarafından kuruldu.
-Kurulduğunda 140 karakterle sınırlı olmasının sebebi, insanların twit’lerini sms ile atabilecek olmaları ve o yıllarda sms’in 160 karekterle sınırlı olmasından kaynaklıdır.
Bilgi: Geriye kalan 20 karekter kullanıcı adı için opsiyonel olarak bırakılmıştır.
-Twitter’da en çok takipçisi olan kişi 67 milyon ile Amerikalı şarkıcı Katy Perry. Katy Perry’i sırasıyla Justin Bieber ve Barack Obama takip ediyor.
-Bugüne kadar en çok retweet edilen twit, ünlü amerikalı sunucu Ellen Degeneres’in Oscar ödül töreninde selfie fotoğraflı twit’i oldu.
-Twitter logosunda kullanılan kuşun resmi adı Larry’dir.
-Twitter’ın şu anki değeri 25 milyar dolar.
-Twitter’ın totalde 2 milyar kullanıcısı var fakat bunların 330 milyon’u aktif.
-Twitter’da hergün 500 milyon twit atılıyor.
-Twitter 2009’da Çin’de yasaklandı.
-Twitter kullanıcılarının %80’i siteye mobil cihazdan bağlanıyor.
-2017’nin en beğenilen twit’i Barack Obama’nın “Hiç kimse, başka bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret ederek doğmaz.” twit’i oldu.

Twitter kullanıcılarına duyurulur:

Twitter, diğer kullanıcıları taciz eden ve nefret söylemlerinde bulunanlara karşı anti taciz kurallarını uygulamaya koyacak.
Taciz olaylarına kayıtsız kalmasından dolayı tepki çeken Twitter baş yöneticisi Jack Dorsey, iki yıldır çalışma altında olan ve taciz, nefret sembolleri ve şiddet gruplarını kapsayan yeni kuralların uygulamaya konulacağını açıkladı.
Twitter videoda görüntüleme sayısını göstermeye başladı. Yapılan çalışmanın amacı twitter’a video yüklemeyi teşfik etmek. Aynı zamanda sosyal medya yönetimi yapan sosyal medya ajansları twitter’a video yüklediklerinde markanın gönderilerinin kaç kişi tarafından görüntülendiği rahatlıkla görebilecek.
Twitter geçtiğimiz ay ‘sonra oku’ özelliği üzerinde çalışmaya başladığını ve bu özelliğin isminin ‘Bookmarks’ olacağını açıklayarak denemeler yaptıklarını söyledi.

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Twitter İle İlgili Bilinmeyenler…” için Yorumlar