Swarm kullanımında rekor Türkiye’de

swarm

Swarm’da en çok yer bildiriminde bulunulan ülke Türkiye olduğu ortaya çıktı, dolayısıyla Swarm isimli uygulamanın en çok kullanıldığı ülke Türkiye oldu.

Popüler sosyal medya uygulaması Swarm’da en çok yer bildiriminde bulunulan ülke Türkiye oldu. Dünya genelinde yapılan check-in sayısı 10 milyara ulaşırken bu check-in’lerin 4’te 1’ini kapsayan yaklaşık 2,5 milyarı Türkiye’de gerçekleşti.

Swarm ile en çok yer bildirimi yapılan ülke Türkiye!
Swarm’dan elde edilen verilere göre, en çok yer bildirimi yapılan ülkeler listesinde 2013 yılında Avrupa’da birinci, dünya genelinde ise üçüncü sırada olan Türkiye, geçtiğimiz yıl itibariyle liderliği elde etti.

Dünya genelinde yapılan yer bildirimlerinin dörtte birlik kısmı yani yaklaşık 2 buçuk milyarı Türkiye’den yapıldı. Bunun yanı sıra ülkemizde en çok yer bildirimi yapılan konum, İstanbul Atatürk Havalimanı oldu.

Dünya üzerinde en çok yer bildirimi yapılan ülkeler araştırmasıyla ilgili medya incelemesinde Forsquare’dan elde ettiği bilgilere göre 2013 yılında Avrupa’da birinci, Dünya’da ise üçüncü olan Türkiye, geçtiğimiz yıl Dünya’da da liderliği elde etti. Dünya üzerinden en çok check-in yapılan konum ise İstanbul Atatürk Havalimanı oldu. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 1 milyon 547 bin 502 tarafından 7 milyon 105 bin 686 check-in yapılırken bu rakamlar gün geçtikçe de artmaya devam ediyor.

En fazla yer bildiriminin Türkiye’de yapıldığı uygulamada en yüksek check-in Everest Dağı’nda en alçak check-in’in ise Lut Gölü’nde yapıldığı belirlendi. Sosyal platformlarla ilgili 133 bin 625 haberin medyaya yansıdığı belirlenirken Swarm hakkında 416 haber çıkışı tespit edildi.

Kaynaklar:

Swarm’da dünya rekoru Türkiye’nin oldu!


https://www.boxerdergisi.com.tr/swarmda-turkiye-rekor-kirdi-38340

Türkiye’den check-in rekoru: Swarm’da dünya birincisi olduk

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Swarm kullanımında rekor Türkiye’de” için Yorumlar