Sürücüsüz Otomobiller

sürücüsüz otomobil

Teknolojik gelişmeleri takiben birçok üründe yeni gelişimler, farklı oluşumlar ortaya konmaya başlandı, sonra zamanlarda sinema dünyasını etkisi altına alan bir bilim kurgu furyası var. Bu bilim kurgu filminde ki bazı sahneler insanın aklını başından alacak cinsten; insanlar için bilim kurgu filmindeki bazı sahneler gerçeğe dönüşüyor.
2050 lili yıllardan bahseden bir bilim kurgu filminde araca biniyorsunuz, araç kendi kendine yola çıkıyor ve sizinle konuşuyor, talimatlarınıza göre hareket ediyordu. İşte bu araçta siz telefonunuzu kullanırken, trafik canavarına dönüşmüyorsunuz. Bu filmdeki bu otomobil gerçek oluyor ki birçok ülkede kullanımına bile başladı.

Sürücüsüz Otomobiller

1920-30 lı yıllar arasında sürücüsüz araç teknolojisi ile ilgili atılım yapılmaya başlanmıştı. İlk olarak mercedes benz in bir üniversite ile ortaklaşa yürüttüğü proje ile otomobiller günümüz dünyasındaki yerini almaya başlamışlardı. Otomobiller çevresindeki trafik akışını, araç hız kontrolünü, gidilecek olan yerin harita bilgileri gibi bilgileri alarak seyir halinde kullanıma izin vermekte. Birçok alanda yeni bir atılıma sebep olacak olan bu teknoloji insanlık için büyük bir adım olacaktır. Türkiye de kullanımına başlanan elektrikli araçlardan sonra sürücüsüz otomobil teknolojisine geçiş ne zaman olur bilinmez fakat sürücüsüz otomobillere ilginin çok yoğun olacağı kesin; bu araçlar ile birlikte artık kara yolları yürütmeliklerin de yaşanan bazı büyük sorunlarında önüne geçilecek gibi duruyor. Örneğin; yol da araç kullanırken artık aşırı dikkatli olunması ve son derece uyanık bir konumda araç kullanılmayacak, siz koltuğunuz da rahatça otururken, otomobil sizin yerinize bütün işlevi yapacaktır.

Sürücüsüz otomobiller birçok otomobil firmasını harekete geçirmeye başladı. Firmalar bu konuda yeni ir atılım olan teknolojinin daha detaylandırılması ve müşterilerini memnun edecek konumlara getirilmesi için çalışmalarına başlamıştır. Birçok firmanın teknolojinin yanına ekstra olarak yeni özellikler eklemesi de beklenmiyor değil, siz araç kullanırken kendi kendine ruh halinize göre müzik çalan, hatta size bir anda kahve ikram eden otomobiller görürseniz şaşırmayın derim.

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Sürücüsüz Otomobiller” için Yorumlar