Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal Medya Uygulamaları

İnternet dünyasının vazgeçilmezi elbette sosyal medyadır. Gün içerisinde artık akıllı telefonlarımızda 7\24 açık uygulamalar ile yaşamaktayız. Her saniye sosyal medya da vakit geçirme ve daha birçok konuda sosyal medya dan kopamıyoruz. Sosyal medya hayatımıza bu kadar yer etmişken en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarına bakalım. En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında ilk olarak kurulan yani daha doğrusu ilk olmasa da sosyal medyayı hayatımıza taşıyan Facebook sosyal medya anlamında kullanımı en yüksek uygulama olmaya devam ediyor.

Değişik bir kurulma öyküsü olan ve insanların bu mecrayı bu kadar benimsemesinde ki sebep belki de hâlâ bir sırdır. Facebook 1 milyar 200 bin kişilik aktif kullanıcı kitlesi ile yıllardan bu yana en çok kullanılan sosyal medya  uygulaması olmayı başarmıştır. Facebook ile anı paylaşımı yapıp, gün içerisinde resimlerinizi paylaşabilir arkadaş listeniz dekiler le sohbet edebilirsiniz. Facebook içinde özel olarak açılmış olan sayfa kitleleriyle de önemli bir yere sahiptir. Binlerce üyesi olan sayfalar facebook üzerinden tanıtımlar, organizasyonlar ve çeşitli etkinlikler düzenleyip organize olabilmektedirler.

Sosyal Medya Uygulamaları

Kurulumundan kısa bir süre sonra milyonlarca kişiyi bünyesine çeken ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yerini alan diğer bir uygulama ise twitterdir. Son zamanlar birazcık eski canlılığı ölse de güncellemeler ile kendini toparlayacağa benziyor. Twitter resim paylaşmak için uygun bir ortam oluşturmasa da insanlar arasında anı paylaşımı için büyük bir öneme sahip, gündem maddeleri ile dünya sıralamalarına çıkan ve dünyada bir haberin en etkin yaygınlaştırıldığı platform olarak görülebilir. Twiter periscope uygulaması ile de adından çok söz ettirmişti. 240 milyon aktif kullanıcı bulunmaktadır.

Birçok sosyal medya uygulamaları bulunmakta bunlardan birçoğu büyük faydalar sağlamakta, insanların günlük yaşamsal anlarını paylaştıkları birçok mecra sosyal medya uygulaması, insanlar için büyük önem taşıyor. Linkedin gibi sosyal medya uygulamaları iş arayanlar ve işverenler için iş sosyal ağı, Behance gibi sosyal ağlar tasarımcıları, Pinterest gibi sosyal medya uygulaması trend ve yeni iletişim kitlelerini hedeflemektedir.

 

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Sosyal Medya Uygulamaları” için Yorumlar