Sosyal Medya Platformları Teröre Karşı Birleşti

Social-Media-taking-heat-for-terrorist-attacks

Sosyal medya devleri Facebook, Twitter, YouTube ve Microsoft platformlarından terörist içerikleri kaldırmak için bir çalışma grubu oluşturuyor. Facebook, Twitter, YouTube ve Microsoft “Küresel İnternet Forumu” ile internet hizmetlerinin teröristlere erişilebilirliğini azaltmayı amaçlıyor. Şirketler yeni bir ortaklık duyurusunda bulundu, Terörle Mücadeleye Yönelik Yeni Küresel İnternet Forumu, şirketler tarafından büyük web platformlarından terör grupları için işe alma materyallerini tespit edip, kaldırılmasına yönelik mevcut çabalara yeni bir bakış açısı getiriyor. Dört teknoloji lideri birlikte, kullanıcılarla içerik sınıflandırma tekniklerini ve etkili raporlama yöntemlerini paylaşarak, sorunlara mühendislik çözümleriyle çözeceklerini ve iş birliği yapacaklarını söylediler. Her şirket ayrıca, teknik ve politik araştırmalara katkıda bulunacak.

Benzer şekilde, Facebook, Microsoft, YouTube ve Twitter, terörle mücadelede kendi proaktif planlarını benimsetmek için küçük şirketleri ve kuruluşları eğitiyor olacak. Bu eğitimler birçok önemli stratejiyi de kapsıyor. Bütün bu eylemler, kamu çalışmalarıyla birlikte gerçekleştiriliyor. Organizasyon, aşırılıkçılığı çok yönlü bir yaklaşımla savaşmanın önemi konusunda tüm dünyayı bilgilendirmek ve tedbirler almak istiyor. Ayrıca yapılan yeni ortaklık, 4 şirket arasındaki bağları daha da kuvvetlendirecektir.

Haber detay:
Sosyal medya devleri Facebook, Twitter, YouTube ve Microsoft platformlarından terörist içerikleri kaldırmak için bir çalışma grubu oluşturuyor.

Hafta başında küresel teknoloji firmaları terörist ve aşırıcı paylaşımları kaldırmak için teknolojik çözümler paylaşmayı sağlayacak ‘Terörizm Karşıtı Küresel İnternet Forumu’ oluşturduklarını açıkladı.

Firmalar nefret söylemlerini hızla kaldırmaları konusunda dünya çapındaki hükümetlerin giderek artan baskısıyla karşı karşıya.Aslında daha önce sosyal medya platformlarında paylaşılabilecek aşırıcı bilgiler içeren video ya da resimlere “parmak izi” oluşturmak için beraber çalışmaya başlamışlardı.

Teknoloji firmaları yeni forumun terör karşıtı uzmanlarla beraber çalışmanın yanı sıra terörist söylemlerle mücadeleye yönelik araştırma yapmaya da imkan tanıyacağını söylüyor.

Açıklamada “Forum, firmalarımızın daha küçük teknoloji firmaları, sivil toplum kuruluşları, akademisyen, hükümet ve Avrupa Birliği ya da Birleşmiş Milletler gibi uluslar üstü örgütlerle devam edenve gelecekteki işbirliğini inşa edecek ve şekillendirecek’’ denildi.

Geçen hafta Avrupalı devlet başkanları teknoloji firmalarına aşırıcı içerikleri tespit edip kaldıran yeni teknoloji geliştirmeleri çağrısında bulunmuştu. Almanya’da da sosyal medya firmalarının aşırıcı paylaşımları hemen kaldırmamaları halinde 56 milyon dolara kadar cezalandırılmasını öngören bir yasa teklifi sunuldu. https://www.amerikaninsesi.com/a/sosyal-medya-devleri-terore-karsi-birlesti/3918428.html

Kaynaklar:
https://www.amerikaninsesi.com/a/sosyal-medya-devleri-terore-karsi-birlesti/3918428.html
https://www.theverge.com/2017/6/26/15875102/facebook-microsoft-twitter-youtube-global-internet-forum-counter-terrorism
https://www.forbes.com/sites/larrymagid/2017/06/26/facebook-microsoft-twitter-and-youtube-collaborate-to-fight-terrorism/
http://fortune.com/2017/06/26/twitter-facebook-youtube-microsoft-global-forum-terrorism/
Facebook, Microsoft, YouTube and Twitter form Global Internet Forum to Counter Terrorism

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Sosyal Medya Platformları Teröre Karşı Birleşti” için Yorumlar