Sosyal Medya Analizi

sosyal-medya-analiz-trafik-artirma

2017 de en çok aranan meslekleri arasında sosyal medya uzmanları yer almaktadır. Bu meslek sosyal medyanın değişmeyen kullanıcı kitlesinden oluşan meslek grubudur. Firmalar pazar payı, rekabet ettikleri firmaların yeni sistem ve uygulamaları ile ilgili analizlerinde ne kadar iyi olmak zorundaysalar sosyal medya kullanımı ve araştırmasında da o kadar iyi olmalıdırlar. Sosyal medya gün geçtikçe etkisini daha sık gösteren ve işletmelerin var olmak zorunda oldukları bir alan haline gelmiştir. Ticari işletmeler dışında kamu kurumları dahi bu platform da yerini almış ve güncellemeler de bulunmaktadır. Sosyal medya kullanımı ve veri analizi ile ilgilenmesi gerek sosyal medya uzman mesleği de bu istek üzerine doğmuştur. Sosyal medya kullanımının ne ölçü de ve  nasıl olması gerektiği konusunda çeşitli stratejiler kullanmak mümkündür.

Sosyal medya uygulamaları arasında Facebook, Twitter, Instagram gibi milyonlar kullanıcısı olan alanlarda firmalar varlıklarını belirtmek ve bu alanları etkin kullanmak durumdadırlar. Günümüzde insan kaynakları bile işe alacakları insanların önce sosyal medya analizlerini yapmaktadırlar.

social mediaSosyal medya analizi nasıl olmalıdır?
Öncelikle sosyal medya uzmanlarının sosyal medya analiz programlarını iyi bilmeleri gerekir. Bu programlar sosyal medya kullanımını çok daha kolaylaştırırken, hedef kitleyi ve birçok güncelleme analizlerinde uzmana fayda sağlayacaktır. Sosyal medya kullanımında karşınıza çıkan herhangi bir sorunun takibi ve bu sorunla nasıl başa çıkılabileceği konusunda yaklaşımlar da oldukça önemlidir. Birçok firma sosyal medya yönetimi konusunda pasif kalmaktadır. Rakiplerinden bir adım geriye düşmelerine sebep olacak bu alanı iyi değerlendirmek gerektiğini bilmek gerekir

Sosyal medya uzmanları daha önceden sosyal medya da ünlenen yani fenomen olan insanlar olarak bilinirdi. Bu insanlar sosyal medya kullanımı ve etkili insan kitlesi oluşturmanın yollarını birçok konferanslarında anlatmışlardır. Fakat son zamanlarda bu alanda bilgi ve deneyimin analiz ve programlama üzerine olduğu anlaşıldı. Şuan ki sosyal medya uzmanları hangi saatlerde hangi tarz paylaşım yapmanın işletmeye ne fayda sağlayacağına kadar ölçümler yapmaktadırlar.

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Sosyal Medya Analizi” için Yorumlar