Snap Maps Nedir Nasıl Kullanılır

snapchat snap map

Snapchat yeni bir güncellemeyle “Snap Maps” isimli yeni bir özelliği uygulamaya ekledi. Bu güncelleme sanal bir harita üzerinden arkadaşlarınızın neler yaptıklarını veya dünyada neler olduğunu görmenizi sağlıyor.


Tanıtım videosunda nereye gideceğine karar veremeyen iki arkadaş Snapchat’i açıp “Snap Maps” uygulaması sayesinde arkadaşlarının yakınlarda yeni başlamış bir konsere gittiğini görüyorlar ve onlar da bu konsere gidip keyifli bir zaman geçiriyor. Snapchat’in kullanıcıların bu yeni özellikle ne yapabileceğini göstermiş.

Nasıl kullanılır?
Snapchat’teki bir kullanıcı Bitmoji adı verilen çizgi film karakteriyle temsil ediliyor. Snapchat bu yeni haritalar özelliğinde kullanıcılara “Actionmoji” adı veriliyor. “Actionmoji” yalnızca konumunuzu paylaşmayı isterseniz görünüyor. Bu özellikte konumunuzu tüm arkadaşlarınızla paylaşmayı seçebilir veya hiç kimseyi seçmeyebilirsiniz. Snapchat bunu da “Ghost Mode” olarak adlandırıyor.

Arkadaşlarınızın konumları yalnızca Snapchat’i açtığınızda güncelleniyor, telefonun pil ömrü için bu iyi bir şey. Snapchat’te bir sohbet başlatmak için “Actionmoji” ye tıklamanız yeterli.

Haritada sadece arkadaşlarınızın değil diğer insanların da nasıl vakit geçirdiğini gösteren dairesel küçük fotoğraflar oluşuyor. Snaplerin süresi Snapchat’in klasik kurgusuyla aynı sürede yani 24 saatte kayboluyor.

Snap Inc, Instagram’ın “Stories” özelliği ve yüz efektlerini kopyalaması sonucunda uygulama indirmeleri azaldığı ayrıca hisse senedi değerleri gerilediği için zor bir süreç geçiriyor. Bu süreçte Snapchat’in rekabet edip edemeyeceği merak konusuydu. Ancak Snapchat bu güncelleme ile son noktayı koydu ve yarışa hala devam edeceğini gösteriyor.

Aslında Instagram “Yer Etiketi” adlı “Snap Maps”e benzer bir güncellemeyi geçtiğimiz haftalarda bünyesine eklemişti. Artık Snapchat’in de Instagram’ı kopyalamaya başlaması şaşırtıcı bir şey değil. Instagram’ın Snapchat’i nasıl kopyaladığını hatırlamak isteyenler bu habere göz atabilir ve anılarını tazeleyebilir.

Instagram Snapchat’in bu yeniliğine ne şekilde cevap verecek merakla bekliyoruz 🙂

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Snap Maps Nedir Nasıl Kullanılır” için Yorumlar