Sıradanlaşan Teknolojiler

teknoloji sıradan

Teknolojik gelişmeler her geçen gün katlanarak büyüyor. insanlar teknoloji alanında birçok projede yer alıyor. Firmalar birçok teknolojik gelişmeye yatırım yapıyor. Silikon vadisinde bahsedilen teknolojiler insan aklını zorluyor doğrusu, her yeni bir teknoloji üretimi geçmişe bakıldığında bazı teknolojik aletlerin çöpe atılmasına kadar ilerliyor.

Teknolojik gelişim evresinde bir üst modelden yeni bir icat ürüne her şey eski teknolojik ürünleri unutturmaya yetiyor. Radyolar yokken insanlar haberleri, gelişmeleri gazetelerden öğrenirlermiş, her sabah bir gazete gelirmiş. Tabi bazı haberler elden ele olduğundan 1 2 ay gecikmeli gelse de. Yıllar sonra çıkan radyolar insanlar için o dönemin en çok kullanılan teknolojik aletleri arasına girmiştir. Televizyonlar üretilmeye başlayınca hem konuşan hem de görünen bir şeyler elbette insanların daha çok ilgisini çekmiştir. Radyo kullanımı bir anda neredeyse yarı yarıya düşmüştür. Daha sonralar da evlerde antika bir süs eşyası olmuştur.Televizyon günümüzde  yine çok kullanılan teknolojiler arasındadır.

Bazı teknolojiler zamanın getirdiği değişimler birlikte, eski önemi yitirmişler ve yerine yenileri gelince tarih olmuşlardır. Haberleşmenin en eski dönemlerinde, duman, güvercin; haberleşmeyi bir düşünsenize, bir hikaye vardı güvercin ile haberleşmeye dair. Güvercinin ayağına bir şeyler yazan adam sevgilisine yollar, oraya geleceğim seni görmeye der adam gelir 1 2 hafta bekler derken, güvercin kadına ulaşır, kadın buluşacak yere gider adam yoktur. 1 hafta bekler. Derken adama bir mektup yazar duygularımla oynuyorsun, neden beni bekletiyorsun der. Bu mektubun gitmesi de 1 ay sürer. Derken adamla kadın bir türlü anlaşamazlar.

Telefonun icadı insanlar için oldukça önemlidir. Bu yüzden ki şuan en çok kullanılan ve para olarak değerli olan şeyler telefonlardır. İlk cep telefonlarına baktığımızda uzun antenli, eski model telefonlar, şimdilerde ise telefonlar artık her işlemi görmekte. Öyle ki bazı telefonlar fotoğraf makinesi kadar kaliteli fotoğraflar çekerken, bazılarıyla istediğiniz kadar veriyi saklayabiliyorsunuz. Sıradanlaşan teknolojiler arasına en çokta belirli zamanlar geçtikten sonra yeni gelince eskiyen televizyonlar, telefonlar, bilgisayarlar bulunmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Sıradanlaşan Teknolojiler” için Yorumlar