Linkedin’de İş Aramak

Linked-In

Linkedin birçok insanın bildiği üzere büyük bir iş sosyal ağıdır. Bu sosyal ağ üzerinden binlerce insan iş olanaklarına doğrudan ulaşabilmektedir. Linkedin de iş profili oluşturma ve oluşturulan platformu iyi değerlendirmek gerekir.
Birçok firmanın, ünlü markaların bu platformda iş ilanı verdiğini biliyor musunuz? İş ilanlarına ulaşmak için sağ üstteki sekmeden ulaşabilirsiniz. Arama alanınıza yazdığınız kelimeye endeksli işler karşınıza çıkacaktır. Linkedin kurulduğundan beridir birçok iş adamı, dernek üyesi, dünyanın her yerinden binlerce personele konukluk etmiştir. Bu platform iş dünyasında yapılması gerekenler, yapılmaması gerekenler hakkında bilgiler elde edebilir, kendinizi iş alanında geliştirebilirsiniz.

 

Linkedin İş Aramak
İş arayanların karşılaştığı birçok sorundan biride sitelerdeki ilanlara yapılan başvurulardan geri dönüş alamamalarıdır. Linkedin ağında düzgün bir profil ve doğru bir metin ile iş ilanını paylaşabilir, sizinle doğrudan ilgilenen kişilere ulaşabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken kendi adınıza bir Linkedin profili oluşturmak, oluşturulan profilde bilgilerin hepsi düzgün bir şekilde girmeniz gerekir. Daha sonrasında profil fotoğrafınıza cv nizde yer alan daha resmi ve profesyonel bir fotoğraf yerleştirmeniz sizin lehinize olacaktır. İş adamları veya işverenler profilinizi görüntülediğinde profesyonel bir eleman görünümünü sevebilirler. İş arama sürecine başlamadan önce Linkedin profilinize uzun süredir işsiz yerine, yeni iş teklifleri değerlendirebilirim gibi daha aktif yazılar yazabilirsiniz. Linkedin de size hitap eden iş alanında ki çalışanları ekleyebilir, ağınızı genişletebilirsiniz, böylelikle iş arayışınızı başlattığınızda sizler için daha önemli ve size yol gösterecek insanlarla karşılaşabilirsiniz.

 

Linkedin İş Aramak
Linkedin sosyal ağı çok büyük geniş bir platformdur. Bu platformda birçok insan kaynakları uzamanı iş arayan insanlar için detaylı ve yol gösterici bilgiler paylaşmaktadır. Bu bilgileri okuyabilir iş arayışınızı düzenleyebilirsiniz. Profiliniz den yazacağınız yazıya oldukça önem vermeniz gerekecektir. Yazıları düzenli ve istediğinizi net bir şekilde belli etmeniz gerekir. Ne iş aradığınızı, iş deneyimlerinizi ve ulaşmasını istediğiniz kişileri belirtebilirsiniz. Vizyonunuzu gösteren bir yazı da sizlerle ilgilenecek birçok kişinin dikkatini çekecektir.

 

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Linkedin’de İş Aramak” için Yorumlar