İnternetsiz Yaşam

internet yaşam

Vakti zamanında birçok ülke de televizyon dahi icat edilmediğinde televizyonu görüp korkanlar olmuş, bu durum insanlarda çok garipsenmiş, kutunun içinde hareket eden insanlar pek bir komik ve korkutucu gözüküyor olmalıymış. İnternet de ilk çıktığında kulağa deli saçması gibi geliyormuş, insanlar nasıl olur da dünyanın öbür ucundaki birinden haberimiz olabileceğine akıl sır erdiremiyorlarmış, Mışlı geçmiş zaman ekindeyiz şu an, internetin girmediği hücre varmıdır? diye düşünüyorum, galiba yok. Son zamanlarda tartışılan bir konu internetin uzun yıllardır hayatımızın her alanında olmasından dolayı onsuz yaşamın nasıl olacağı, yani internetsiz yaşam nasıl olur?

Yaklaşık olarak 30 40 yıldır yaygın olarak kullanılan internet 21. yy en hızlı gelişen teknolojisidir. İnternet başlı başına  teknolojini kavramını kapsadığını düşünenlerimiz oluyordur. İnternet kullanımı artık her alanda, iş yerimizde, evimizde, okullarımızda girebildiğimiz her alanda kullanılabiliyor. Bir dağ zirvesinde soluklanırken bile şebeke ile birlikte internete erişim her yerde diyebiliriz. Kullanım alanı olarak o kadar büyük bir ağ ki örnek vermek mümkün olmuyor. Google maps ile hiç gidemediğimiz bir ülkenin sokaklarında dolaşabiliyorsunuz, haritalar ile gideceğiniz yerin gidiş bilgilerini hemen öğrenebiliyorsunuz. Aklınıza takılan herhangi bir sorunda dahi hemen internet aracılığı ile bilgi sağlayabiliyorsunuz. Günümüzde kütüphanelerin yarı kısımları bile artık bilgisayarlar donatılmıştır. Bir kütüphane de 100 lerce kitap vardır; fakat internette milyarlarca bu yüzden bilginin en pratik ve çabuk kaynağı olan internet yaşamımız için büyük bir katkı sağlıyor. Elinizin altında milyarlarca ürün ve bu ürünlerin hangisinin daha kaliteli olduğunu anında öğrenebilme imkanı, fiyat araştırmasını da kısa sürede yapabileceğiniz bir durum söz konusu; şüphesiz ki internetin en büyük faydalarından biride sanal alışverişlerdir. İnsanların ürün seçiminde kolaylıkla olması ve o ürünlerde fiyat araştırması yapabilmesi ve daha birçok konuda faydalarını görebiliyoruz.

internet yaşam

İnternetsiz bir yaşam son zamanlarda doğa sever insanlar tarafından ve robokip yaşam tarzına dönüşte insanların betonarme yapılardan sıkılmasından olacak ki internetsiz bir hayatın nasıl olacağı konusuna merak uyandırıldı. İnsanlar internet olmadan nasıl yaşardı, elbette yaşardı fakat daha zor ve zahmetli bir şekilde, bütün dünya dengesini alt üst eden sistem internetten mi geçiyor? Tüm bu soruların cevabı internetin yaşam için mi? yaşam için internet mi ? olgusunun da cevabı oluyor. İnternet kullanımının dengeli ve yeterli olduğu zamanlarda insanlık için büyük bir faydası vardır. Zararlı kısmına aşırı kullanım ve bağımlılık süreci dahil olur. Yaşamımızı internete bağlı kılmadan bu teknolojinin tadını çıkartarak yaşamak dileğiyle.

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“İnternetsiz Yaşam” için Yorumlar