Instagram’da Satış Yapmak

Instagram Satış

Şüphesiz günümüzde Facebook ve Instagram sayfaları bir ticaret ağına dönüşmüş durumda. Büyük butik firmalarından, marka isimlerin dahi satış yaptığı bu platformlarda satışlar büyük oranda gelir getirmektedir. Instagram üzerinde binlerce ev hanımı çikolata yapımından, pasta, butik eşyalar, sabun, kokulu taşa varana kadar birçok ürün satışı gerçekleştirmekte.
Kullanıcı bolluğu ve insanların sosyal medyada büyük oranda vakit harcamalarından kaynaklanan bu durum firmaların ve kendine harçlık çıkartmaya çalışan birçok insanın ilgisini çekmiştir. Instagram sayfalarında satışa sunulan birçok ürün için vergi şartı vardır ama çoğu firma ve kişisel sayfalar vergi ödemeden bu işlemleri sürdürmektedir. Instagram belirli koşullar altında tespiti yapılan sayfaları dondurma, silme uzun süreli kapatma gibi kararlar alabiliyor. Bir alana bir bedava, İkinci üründe indirim gibi kampanyaların sürdüğü ve kullanıcıların da ürünlere çabuk ve kolay ulaşmaları oldukça hoşlarına gidiyor.

 
 

Instagram Satış

Satışı yapılan ürünler için vergi uygulaması yeteri kadar denetlenmiyor olsa da artık belirli sayı ve kitleye ulaşmış sayfalar vergi güncellemelerini yapmışlardır. Instagram üzerinden satış gerçekleştirip işyeri açan birçok insan bile mevcuttur. Özellikle ev hanımlarının büyük ilgisini çeken evdeki boş vakitlerini değerlendirmek için yaptıkları ürünleri Instagram da satma durumları hem alıcı kitlesi hem satıcı profilini memnun etmiştir. Son dönemlerde özelikle kokulu taş, sabun, parti günlerine özel tasarım ürünlerinin satışını yapıldığı bir çok hesap bulunmakta bu hesaplardan bazıları, büyük oranda satışlar gerçekleştirmektedir. Düğün, kına, nişan vs. gibi organizasyonlarda kişiye özel bulunan ürünlerden kolayca ve seçim yapabilecek şekilde haberdar olan insanlar bu ürünlere büyük ilgi gösteriyor.

 
 

Instagram Satış

Instagram da bir sosyal e ticaret sitesi satışına dönüşmüş olan sayfalarda istediğiniz ürünü kolaylıkla bulabilir, ülkenin herhangi bir bölgesinden sipariş verebilirsiniz. İnsanların günlerinin büyük bir bölümünü bu platformda geçirmesi firmaları ve satış ayağını buraya çekmiştir. Instagram’da satış yapacak olanların dikkat etmesi gereken durumlardan biri de sattıkları ürünlere vergi uygulaması yapmalarıdır. Vergisi bulunan ürünler için hiçbir yaptırım olmayacaktır.

 

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Instagram’da Satış Yapmak” için Yorumlar