Instagram ve Facebook Reklamlarına Messenger’a Tıkla Seçeneği

facebook-messenger

Facebook –Messenger’a tıkla– reklamlarını piyasaya sürerken şunu söyledi “İnsanların Facebook Messenger üzerinden işletmelerle iletişime geçmesi ve yeni işletmeler keşfetmesi için yeni yollar yaratıyoruz.

Instagram’da verilen bu reklam modeli üzerinde, Instagram kullanıcıları Facebook ile işletmelerle iletişime geçebilecek. Bu reklam modeli ile işletmeler, form bırakma reklamlarının yanı sıra Facebook üzerinde etkileşime geçebilecek kitleyi hedeflemekte. Daha hızlı ve sadece Facebook ve Instagram bilgileri ile kişilerin işletmeler ile iletişime geçtiği bu buton artık aktif halde. Örneğin özel bir ayakkabı siparişi alan bir ayakkabı üretici firması, kişilerden özel siparişler elde etmek istiyor olsun. Ayrıca bu işletmenin bir online web sitesi olmadığını ve sosyal medyada gayet güçlü olduğunu varsayalım. Potansiyel müşteri formlarını elde ederken cep numarası ve mail adresini vermek istemeyen kullanıcılar olacaktır. İşte bu “Messenger’a Tıkla” action butonu bu kullanıcılara daha samimi gelecektir. İşletme bu sayede hem kitlesini sosyal medyada tutmuş olacak, hem de almak istediği özel ayakkabı siparişi için elde edeceği bilgileri ikinci bir ılımlı adımda isteyebilecektir.

Messenger içerisinde işletmeler Instagram yorum ve mesajlarını görebiliyordu, artık bu reklam modeli ile bu mesajlara da erişim elde edebilecek. Bu özellik bir iki ay içerisinde tüm işletmeler tarafından kullanılabilecek.

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Instagram ve Facebook Reklamlarına Messenger’a Tıkla Seçeneği” için Yorumlar