Google’ın yapay zekası selfie fotoğrafınızı emoji’ye çeviriyor

googleallo

Eğer klasik emojilerden sıkıldıysanız, Google’ın yapay zekasının sizin için özel ürettiği emojileri kullanabilirsiniz.

Yapay zeka hakkında her gün yeni bir şeyler duyuyoruz. Bunların bazıları iş hayatını, bazıları da eğlence dünyasını ilgilendiren haberler oluyor. Google da yaptığı o kadar farklı ve büyük ölçekli işin arasına, bir tane keyifli yapay zeka projesi sığdırmayı başarmış. Bu alanda lider firmalardan olan Google’ın sohbet uygulaması Allo içinde yer alan özellik, çektiğiniz fotoğrafları size özel emojilere dönüştürmeye yarıyor.

Yapay zeka tüm inşaat sahalarında güvenliğimizi sağlayacak
Kullanıma yeni açılan Allo özelliğinde, bir chat sırasında emoji listesini açtığınızda yeni bir seçenek göreceksiniz. “Selfie’nizi emojiye dönüştürün” özelliğine tıkladığınızda, uygulama sizden bir foto çekmenizi istiyor. Çektiğiniz foto Google’ın sunucusuna gidiyor, yüz tanıma sistemi tarafından analiz ediliyor ve yüz hatlarınızın her öğesi kategorize ediliyor. Yapay zeka programı bu analize göre size önceden hazırlanmış çizgi öğelerden bir emoji hazırlıyor.

Size özel emoji hazırlayabilmek için yapay zeka elinde bulunan yüzlerce yüz, göz, saç, gözlük, burun, bıyık, sakal biçiminden en uygun kombinasyonu otomatik şekilde hazırlıyor. Google yapay zekanın elindeki yüz öğelerinden 563 katrilyon farklı yüz çeşiti yaratabileceğini iddia ediyor. Yani sizin yüzünüze oldukça benzeyen bir şey ortaya çıkma ihtimali epey yüksek diyebiliriz.

Bir kez selfie’nizden emoji oluşturulduğunda, program size üzerinde oynama fırsatı da veriyor. Gözlük ekleyebilir, saçınızı değiştirebilir veya sakal koyabilirsiniz. Finalde program size özel 22 emoji hazırlıyor ve bunları arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz.
https://allo.google.com/

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Google’ın yapay zekası selfie fotoğrafınızı emoji’ye çeviriyor” için Yorumlar