Giyilebilir Teknolojiler

giyilerbilir teknolojiler - Wearable-Tech

Yepyeni ve ilgi çekici bir konu ile karşınızdayız, teknoloji büyük bir ivme kazanarak günden güne ışık hızıyla büyümeye devam ediyor. İnsanların teknoloji merakı ve bu piyasanın alım gücü yatırımcıları bu alanda yatırım yapmaya ve yeni teknolojiler üretmeye zorluyor.

Her geçen gün yeni bir teknolojik icatla karşılaşıyoruz. Yeni bir gündem konusu olan giyilebilir teknolojiler birçoğu proje aşamasındayken birçoğu üretildi ve hatta kullanıma sunuldu bile. İlk olarak sanal gerçeklik gözlüklerinden bahsedecek olursak; eskiden 3d 5d 7d hatta 13d sinemaları çıkmıştı, giderdiniz size bir gözlük verirlerdi, koltuklar hareket eder ve siz gösterilen filmin içinden orada oraya savrulurdunuz. Bu sinema türlerinin yerini sanal gerçeklik gözlükleri almaya başladı nedeni ise size ait olan ve gözünüze takıp bütün bir film 3d formatında izleyebilir, oyunları saki içindeymiş gibi oynayabilirsiniz.

Giyilebilir teknolojilerinsan hayatına büyük oranlarda katkı sağlayabileceği gibi insanların bazı konularda yasal haklarını da korumayı hedeflemektedir. Örneğin giyilebilir bir teknoloji ürünü olan gözlük sizi yüz tanıma sistemlerinden doğrudan korumaya almaktadır. Son zamanlarda özel hayatın ihlali gibi konular gündemdeyken bu gözlük ile yüz tanıma sistemlerinden kurtulabileceksiniz.

Firmalar giyilebilir teknolojik ürünler için rekabet oluşturmaya şimdiden başladılar bile, birçok firma kendi giyilebilir teknolojik ürünün projesini hazırlayıp piyasa sunmuştur. Otomobil firmalarının kendi firma müşterilerine sağlamış olduğu saatlere, stresimizi kontrol altında tutan bileklikler gibi birçok ürün piyasaya sunuldu ve tanıtımları yapıldı.

Giyilebilir teknolojiler arasında vücut enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren bileklikler insanlık için büyük bir buluş gibi duruyor. Sanal gerçeklik başlıklarıyla uyumlu çalışan eldivenler sizi sanal dünyada yolculuğa çıkartırken aynı zamanda sizleri dokunma hissini veren eldivenlerle tamamen gerçek izlenimi uyandırmayı hedefliyor. Giyilebilir teknolojiler gelecek nesillerin sıkça kullanacağı bir takım ürünlerden oluşacağa benziyor.

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Giyilebilir Teknolojiler” için Yorumlar