e-Ticaret Siteleri İçin En İyi Sosyal Medya Araçları

e-commerce-manager

e-Ticaret şirketlerinin başarısında Sosyal Medyadaki varlıkları kritik derecede öneme sahip. Markanın Sosyal Medyadaki kitlesi ve onlarla kuracağı iletişimi geliştirmek en iyi hale getirmek için listelediğimiz bu araçları kullanabilirsiniz.

Buffer

Birden çok Sosyal Medya platformunda içerik yayınlamayı sağlayan bu araç, paylaşımlar sonrasında analiz hizmeti de vermekte. Üye olduğunuz pakete göre bağlanabileceğiniz ağ sayısını ve sistemi kullanabilecek kişi sayısını belirleyen Buffer, Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, LinkedIn ve Instagram destekliyor.

Farklı ağlar için özel gönderiler ve zamanlı gönderiler yapabilmesi sayesinde işinizi kolaylaştırıyor. Ayrıca bir Chrome eklentisi de mevcut.

Feedly

Feedly sevdiğiniz haber ve makale kaynaklarını bir araya toplayıp sizin için bir dergiye dönüştüren bir araç, bu iş için tek ihtiyacı sizin web sitelerini ona eklemeniz. Böylece ilgilendiğiniz konularla ilgili her şeyden haberdar olabilir, Buffer gibi paylaşım araçlarıyla entegre edebilirsiniz. Böylece size vakit de kazandırır!

Social Clout

Paylaşım yapmak ve beğenileri toplamak her şirket için önemli. Paylaşımların hangisinin daha çok işe yaradığını görmek ise, bizce daha önemli. Zira bu şekilde sosyal medya stratejinizi en iyi hâle getirebilirsiniz.

Social Clout, hangi zamanda, hangi sosyal ağda, ne tip paylaşımlar yapmanız gerektiğini size göstererek adeta sosyal medya uzmanınız oluyor.

Radian6

Bir Salesforce pazarlama platformu ve sosyal medya yönetim aracı olan Radian6, otomasyon, e-posta pazarlama, kampanya yönetimi, veri analizi, tahmin etme, sosyal analiz gibi özellikler ile sadece sosyal medya değil, pazarlama işlerini de kolaylaştırıyor. Dört farklı ürün seçeneğinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Canva

Sosyal medyada görsel içeren paylaşımlar, doğal olarak daha çok ilgi çekiyor. Ancak göz alıcı görseller hazırlamak için bir Photoshop uzmanı olmanız da şart değil.

Canva, çok sayıda şablon içerdiği gibi, zengin yazı tipi ve renk desteğiyle de pratik bir çözüm sunuyor. Tek yapmanız gereken görsel ögeleri hazırlayıp, yerlerine sürüklemeniz. Canva’nın bir güzel yanı da, ücretsiz olması.

Edgar

İçeriklerinizi bir kez paylaştınız diye ömürlerinin bittiğini düşünmeyin. Onları belirli aralıklarla tekrar paylaşarak daha çok beğeni alabilir, daha çok kişiye ulaşarak onları bilgilendirmeniz mümkün.

Edgar  ne zaman neyi paylaşacağını bilmesiyle, çok işinize yarayabilir. Bildirimlerinizi paylaştıktan sonra, tekrar listeye ekleyen Edgar, böylece siz kılınızı kıpırdatmadan bu işi hallediyor.

Infogr.am

Sosyal medyadaki ilgi çekici içeriklerden birisi de infografikler; onları her yerde görmek mümkün. Bu araç, infografik hazırlamanızı sağlıyor. Bunun için Infogr.am’e bilgileri girmeniz ve tasarım şablonlarından birisini seçmeniz yeterli.

Bu araçları kullanmakla birlikte, e-Ticaret markalarının Sosyal Medya kullanımında özellikle dikkat etmesi gerekenleri şu başlıklarla özetleyebiliriz:

  1. Takipçilerle ilgilenin!
  2. Yaratıcı görseller paylaşın!
  3. Markanızı ve ürünlerinizi fazlaca övmekten kaçının!
  4. Hedefleyin ve ölçün!
  5. Tedarikçi değil, müşteri gibi düşünün!

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“e-Ticaret Siteleri İçin En İyi Sosyal Medya Araçları” için Yorumlar