Book Face Fotoğraflar

bookface sosyal medya trend

Birden moda olan ve uzun bir dönem herkes tarafından uygulanan bir olaya ve eşyaya trend kelimesini koyuyoruz. Bu kelime daha önceleri moda akımları için sıkça kullanılırken şimdilerde, sosyal medya da kullanılan sözlerde bile trend arıyoruz. Trend olmuş birçok eşya birçok olay mevcut, insanlar trend olan olayları uygulamada birbirleriyle yarışıyor. Son zamanlarda ise okuma alışkanlığını artırmak için bir kitap ile başlayan book face fotoğraflar gün geçtikçe birçok kitapta farklı şekillerde kendini göstererek kullanıma sunuldu. Bu tarz kitaplar insanların çok dikkatini çekmeye başladı.

 


 

Kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması, sürdürülebilmesi için birçok fikir projeye ortaya konmuştu. İnsanların kitap okuma alışkanlıkları yok denecek kadar az, bununla birlikte nitelikli elaman veyahut kültürel birikim azalmaya başlıyor. Kitapseverler bu konu hakkında uzun yıllar süren araştırmalar yaptılar; sonuç alabilmek adına Birçok yola başvurdular.  Belki de kendi kitabını satışa sunmak için yapılan bir kitap tasarımdan sonra insanlar kitabın kapağıyla fotoğraf çekmek için bile kitabı almaya başladılar. Book face fotoğraflarda kitap üzerinde bulunan resme kendi yüzünüzle destek veriyorsunuz. Ortaya sıra dışı kitapla bütünleşmiş bir yüz çıkıyor. Gerçekten sıra dışı ve ilginç bir yöntem olmuş. İnsanların okuma oranına katkı sağlayacağını düşünülen bu trend ile kitaplardan alıp fotoğraf çektirmeyen insanlar yok denecek kadar az diyebiliriz.

Book face trendini sadece kitaplarda kullanılmıyor. Bir zamanlar bir cips markası da bu yöntemi kullanarak ambalaj bastırmıştı. Bu ambalajın uzun süren reklamlarını yapmışlardı. Dünya çapında moda olan bir trendi kendi  bünyelerinde kullanıp bu yolla satış olanağı sunanlar, yenilikleri iyi değerlendiren ve trend kavramına önem veren firmalar olmuştur. Sosyal medya da book face fotoğraflar ile çekilmiş birçok fotoğraf bulunmakta. Yaratıcılık kullanılarak oluşturulan bu trend daha uzun zaman insanların ilgiyle takip edip kullanacakları bir yöntem olarak gözüküyor.

 

We are seriously in love with @chplnj’s #bookfacefriday shot of Batman: The Killing Joke by Alan Moore. #bookface

A photo posted by The New York Public Library (@nypl) on

#BookFaceFriday #ChronicleCapers

A photo posted by Lara Starr (@larastarr) on

After seeing @nypl’s awesome triple #bookface this morning, we just couldn’t wait anymore and had to share this for #bookfacefriday! Last month, we submitted this image to the Sisters in Crime “We Love Libraries” contest. We are still hoping that our image gets selected! Winners of this monthly #contest are awarded $1,000 to purchase more #books for their collections! We encourage all of the #librariesofinstagram to participate! And now, we present: Guilt by Association by Marcia Clark Dead Until Dark by Charlaine Harris Devious by Lisa Jackson #bookandface #bookfaces #bookface #triplebookface #sistersincrime #librarylove #mysteries #marciaclark #guiltbyassociation #charlaineharris #deaduntildark #lisajackson #devious #books #bookstagram #bookish #novels #booknerd #librarylife #libraries #shelfie #libraryshelfie #burlingame #burlingamelibrary

A photo posted by Burlingame Public Library (@burlingame_library) on

An artsy and eccentric #bookfacefriday for you today! #salvadordali #bookface #dali #librariesofinstagram

A photo posted by Brantford Public Library (@btfdlibrary) on


Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Book Face Fotoğraflar” için Yorumlar