Az bilinen Instagram ipuçları

instagram

Instagram’da çok az kişi tarafından bilinen ve kullanılan birkaç ipucu ve hileye değineceğiz. Instagram son dönemlerde heyecan verici yenilikleri ile daha da gelişmiş durumda, bu yeni olan değişiklik ve güncellemeleri nasıl kullanacağımızı yazdık.

Eski Instagram Gönderileri Arşivleme

Bu özellik aslında Instagram profilinizdeki gönderileri silmez, sadece arşivler ve profilinize bakanlar bu arşivlediğiniz gönderileri görmez, siz dilediğiniz zaman bu arşivlemiş olduğunuz gönderileri tekrar yerine koyabilirsiniz. Arşive kaldırılmış bir gönderiyi arşivden çıkardığınızda eski yerine geri dönecektir. Yani yeni paylaşılmış bir gönderi olmayacak.
Gönderiler nasıl arşivlenir: İlgili gönderiyi açıp sağ üzerindeki 3 noktaya dokunun ve arşivle butonunu tıklayın.

 

Instagram Hikayelere Link Ekleme

Bu özelliği sadece 10K üzeri takipçisi olan ve işletme profiline çevirilmiş hesaplar kullanabilmekte. Sitenizde yeni bir sayfanın, yeni bir ürününüz veya düzenlemiş olduğunuz bir çekiliş varsa bu özelliği kullanarak oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz.Hikayenize link eklediğiniz zaman diğer kullanıcılar hikaye üzerinde “diğerlerini gör” yazısı görürler. Sayfayı yukarı kaydırdıklarında ilgili linki ziyaret ederler.
Hikayeye link nasıl eklenir: Hikaye ekranında fotoğrafınızı veya videonuzu çekin. Ekranın sağ üzerindeki zincir işaretini tıklayın. Linkinizi ekleyin, eğer gerekli ise önizleme yapın. Son düzenlemeleri yapıp yayınlayabilirsiniz.

 

Instagram Gönderilerini Gizli Koleksiyonlara Kaydetmek

Bu özelliği favorilere ekleme gibi düşünebilirsiniz. Ana sayfanızda veya keşfet sekmenizde gezinirken beğendiğiniz gönderileri, gönderi sahibine bildirim gitmeden profilinize kaydedebilirsiniz. Ayrıca bu koleksiyonlara “manzaralar, yemekler, moda” gibi istediğiniz isimlerle kendinize özel kategorize edebilirsiniz.
Gönderiler koleksiyona nasıl kaydedilir: Koleksiyona kaydetmek istediğiniz gönderinin sağ altındaki bayrak ikonunu tıklayın. İlgili gönderiyi önceden oluşturduğunuz kategoriye ekleyin. Eklediğiniz görsele profil sayfanızdaki bayrak ikonundan ulaşabilirsiniz. Yeni koleksiyon kategorisi nasıl oluşturulur? Profil sayfanıza gidip bayrak ikonunu tıklayın. Sağ üstteki + ikonunu tıklayın. Kategoriye isim verip ileri butonunu tıklayın.

 

Instagram Canlı Yayınlarınızı Kaydetmek

Canlı yayınlarınız bittikten sonra, canlı yayını kaçıran kişiler için yayın tekrarını 24 saat sonra silinecek şekilde hikayeler bölümünde paylaşabilirsiniz. Canlı yayın esnasında gelen yorumları, beğenileri yayın tekrarında da görebileceksiniz.
Canlı yayınlar nasıl kaydedilir: Instagram’da bir canlı yayın başlatın. Yayınınızı bitirdikten sonra ekranın altındaki paylaş butonunu tıklayın. Hepsi bu. Canlı yayın kaydınız 24 saat daha profilinizde gözükecek.

 

İstenmeyen Instagram Yorumlarını Enlgellemek

Tanınmış bir kişi veya marka hesabı yönetiyorsanız; gönderilerinizin altındaki istenmeyen yorumlar/küfürler biraz can sıkıcı olabilir. Bu yorumları toplu şekilde engellemenin yolu Instagram yorum filtreleme özelliği. Yorumları, Instagram’ın algoritmalarına dayanarak otomatik olarak veya elle girmiş olduğunuz kelimeleri filtreleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
Yorum engelleme nasıl kullanılır: Ayarlara gidin. Aşağıya inerek yorumlar kısmını bulun. Otomatik filtrelemeyi açmak için “uygunsuz yorumları gizle” butonunu aktif edin. Eğer hoşlanmadığınız yorumları engellemek isterseniz “uygunsuz yorumları gizle” butonu açıkken “özel anahtar sözcükler” kısmını doldurun. Bitti butonunu tıklayın.

Sosyal Medya Yönetimi

Siz işinize odaklanın, Sosyal Medya Ajansınız SOMEYO, sosyal medya hesaplarınızı en UYGUN fiyata profesyonelce yönetsin!
Şimdi SOMEYO’nun paketlerine 1 Yıllık Abone Ol, 3 Ay Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Fırsatını Kaçırma!

HEMEN ARA
0 216 315 40 05 - 0 216 315 40 06 / destek@someyo.com

“Az bilinen Instagram ipuçları” için Yorumlar